Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Powered by SMF

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;)

2 posters
YazarMesaj
jevoons
Yönetici
Yönetici
jevoons

Rep Puanı :
Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;) Left_bar_bleue500 / 100500 / 100Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;) Right_bar_bleue

Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;) Empty
MesajKonu: Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;)   Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;) Icon_minitimePerş. Şub. 26 2009, 05:51

üniversite son sınıfta okuyan melih in bütün dersleri iyi ve o sene üniversiteyi bitireceğini umuyor. köyüne gidip yuvasını kuracak evlenip. ama sadece bir dersten geçemiyor. o dersin prof. uda çok yerli yerinde herkese hakkını veren bir hoca. ama sınavda sorduğu sorular gerçekten çok zor. puanı 45 in üstüne çıkan öğrenciler onun dersinden geçiyorlar ama melih sınavda 44 puan alıyor. hocasına yalvarıyor: "hocam lütfen geçirin bir sene daha burada kalmak istemiyorum" der. ama nafile. prof. melihi geçirmez.
ve melih bir sene daha üniversite okumak zorunda kalır. o sene köyüne gitmez ve harıl harıl ders çalışır. yine sıvavlar yaklaşır ve yine o prof un dersinden geçemez. ve hoca yine onu sınıfta bırakır.
prof. un odasına kapıyı çalmadan girer ve bağırmaya başlar:
"sen ne biçim hocasın. ben senin yüzünden 2 senedir üniversiteyi bitiremedim"
diye isyan eder.
prof: "dur oğlum, gel otur biraz sakinleş" der.
melih oturur, biraz sakinleştikten sonra aklına bir fikir gelir.
"hocam; size bir soru soracağım. eğer bu sorduğum soruyu bilirseniz istediğiniz kadar beni sınıfta bırakabilirsiniz. ama bilemezseniz beni geçireceksiniz. bir hafta süre vereceğim size" der.
prof. ta prof luğunun verdiği güvenle bunu kabul eder ve melih soruyu sorar.

"hocam bana üç şey söyleyin.
bu üç şeyden biri yasal olsun ama mantıklı olmasın.
diğeri mantıklı olsun ama yasal olmasın.
öbürü de ne mantıklı olsun ne de yasal olsun.?"

soruyu sorduktan sonra odadan çıkar. bir hafta boyunca melihi hiç takmaz. haftanın son günü melih aklına gelir. bu soruyu her yerde araştırır. her yere sorar ama bir cevap bulamaz.
ertesi gün melih hocanın odasına girer ve hocanın sorunun cevabını bulamadığını duyunca sevinir ve sonunda üniversiteyi bitirir..

aradan bir ay geçer ve prof. hala bu sorunun cevabını düşünmektedir. sınıftan çalışkan ve zeki bir öğrenci seçer ve odasına çağırır. bu öğrencide melihin en yakın arkadaşlarından biridir ama prof. bunu bilmiyordur.
soruyu sorar ve melihin arkadaşı cevabı bildiğini söyler.
cevabı duyduktan sonra çok şaşırır ve kalp krizi geçirir..

evet arkadaşlar bende size soruyorum nedir bu sorunun cevabı.??
not: lütfen hikayeyi iyi okuyun!!!
omwer94
Moderatör
Moderatör
omwer94

Rep Puanı :
Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;) Left_bar_bleue150 / 100150 / 100Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;) Right_bar_bleue

Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;) Empty
MesajKonu: Geri: Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;)   Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;) Icon_minitimePerş. Şub. 26 2009, 17:23

çözemedim ama uğraşıyorum.

Bir profesörün öğrencisini geçirmemesi ve bir iddaa ;)
1 sayfadaki 1 sayfası